Culmen - De Un Soplo La Creación

Culmen wyda debiutancką EPkę

Culmen to solowy projekt black metalowy stworzony na początku 2022 roku przez Dany’ego „+” Cuentasa (znanego z Katari, Haylli, Kamaq). Artysta w swojej muzyce odtwarza klasyczny i wierny styl black metalu z wczesnych lat 90., wzbogacając go o mroczne elementy, które tworzą złowieszczy nastrój tajemniczości i ciemności.

Projekt Culmen dotychczas wydał singiel składający się z dwóch utworów oraz najnowszą EP-kę z sześcioma kompozycjami, zatytułowaną „De Un Soplo La Creación”. Wydawnictwo to ukaże się w formie digipak CD pod egidą szwajcarskiej wytwórni From Deepest Records. Oficjalna premiera przewidziana jest na 12 maja 2024 roku, a możliwość zamówienia przedpremierowego dostępna jest przez platformę Bandcamp.

Materiał na EP-kę został zarejestrowany w latach 2022-2023, a całość produkcji, w tym miksowanie i mastering, odbyło się w Unholy Light Studio. Okładka, nosząca tytuł „Sobre Un Fondo Relativamente Estático”, jest dziełem Dany’ego Cuentasa.

Dany „+” Cuentas komentuje: „De Un Soplo La Creación” ma na celu przedstawienie fragmentu mojej kosmowizji, widzianej oczami mojego muzycznego alter ego – mądrego starszego mężczyzny, który, będąc zmęczony pytaniami, cieszy się z odkrywanych odpowiedzi i wniosków”.

W ramach promocji nowego wydawnictwa udostępniono online dwa utwory do odsłuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *