Tom J - Hotel Kosmos

Debiutancki album od Tom J

Niedawno miała miejsce premiera pierwszego studyjnego albumu projektu muzycznego Tom J, Hotel Kosmos, stworzonego przez wrocławskiego artystę Tomasza Grządkowskiego, znanego z udziału w zespołach FairyTaleShow, Squid i Monsieur Premiere.

Po wydaniu swojej pierwszej EP-ki o tytule Smutne Piosenki z Wiejskich Drog w stylu alternatywnego country, Tom J skoncentrował się na współpracy z zespołem Monsieur Premiere i duetem Squid. Po licznych muzycznych projektach, w których brał udział, zdał sobie sprawę, że pisanie prostych, melodyjnych i bezkompromisowych piosenek stanowi istotny element jego życia. Dlatego postanowił wydać ten materiał na własną rękę. Piosenki na jego nowej płycie oscylują wokół współczesnej muzyki alternatywnej, charakteryzują się organicznymi dźwiękami gitary, żywymi instrumentami i analogową elektroniką.

Tom J zaprosił do współpracy duet producencki, który tworzą Radek Baranowski (znany m.in. z zespołu Serca i projektu Monsieur Premiere) oraz Kuba Łakomy (członek zespołu Squid). Na eklektycznym albumie można zauważyć inspiracje współczesną amerykańską muzyką gitarową, reprezentowaną przez artystki takie jak Maggie Rogers czy King Princess, oraz polską współczesną muzyką alternatywną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *