Wieczornik

Debiutancki singiel zespołu Wieczornik

Dzisiaj do rozgłośni radiowych trafia utwór Wieczornik, pierwszy singiel z debiutanckiego albumu zespołu Wieczornik, który ukaże się jesienią tego roku. Piosenka jest już dostępna na platformach streamingowych, a teledysk (Lyric Video) można obejrzeć poniżej.

Zespół Wieczornik, poprzez muzykę i teksty, zaprasza nas do bliskości z naturą, sobą, nimi samymi oraz ich światem utkanym z mitów, baśni, fantazji, snów, impresji, zmysłowych doznań, emocji i wspomnień. W skład zespołu wchodzą: Szymon Siwierski (Swiernalis) – fortepian i muzyka, Paulina Frąckowiak (Smutne Piosenki, Nowa Fala Polskiego Dansingu) – gitara basowa, małe instrumenty i teksty, Aleksandra Samelczak (aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu) – wokal, Agnieszka Kowalczyk (KOVA) – wiolonczela, oraz Łukasz Świętek – gitara. Choć nie ma perkusji, puls utworu jest organiczny, tkwiący głęboko pod skórą i w podziemiach. To jak powrót do domu w czasach, gdy wszystko pędzi i huczy.

Utwór Wieczornik jest pierwszym singlem zespołu o tej samej nazwie, zapowiadającym album o identycznym tytule, który jest manifestem tego projektu. To podróż poza miasto i jednocześnie podróż w głąb siebie. Głos, fortepian, gitara akustyczna, kalimba i wiolonczela wciągają słuchacza w bujny ogród pełen tajemniczych szelestów, kolorowych kwiatów, niepokojących odgłosów i oszałamiająco pachnących ziół, aby wśród tego wszystkiego odnalazł dom… we własnym wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *