Defying - Wadera

Defying prezentuje klip do nowego singla

Zespół Defying rozpoczął swoją działalność w 2008 roku. Przez 15 lat obecności na scenie muzycznej wydali dwa albumy: „Nexus Artificial” (2014, LP) i „The Splinter of Light We Misread” (2016, EP), na którym znajduje się cover utworu Joy Division „New Dawn Fades”. Grupa z Olsztyna w swojej twórczości łączy różne style muzyczne: post-metal z progresywnym rockiem, sludgem, black metalem i elementami ambientu.

Obecnie, Defying przygotowuje się do wydania swojego najnowszego albumu, pełnowymiarowego trzeciego dzieła zatytułowanego „Wadera”. Nagrania odbyły się w 2022 roku pod okiem Tomasza Semeniuka. Za miksowanie i mastering odpowiadał Filip Hałucha w Heinrich House Studio (współpracującym m.in. z Azarath, Behemoth, Entropia, Obscure Sphinx). Autorem okładki jest Paweł Siemaszko. Na albumie udzielili się także goście: Tymon Urbańczyk z ambientowymi dźwiękami w utworach „…miast cichać szemrają…”, „The Acquaintance Shade” i „The Lurking Spectres” oraz Natalia Semeniuk, która zaśpiewała w „Tempus Infaustum” i „Quietus”.

Album „Wadera” czerpie inspirację z polskiego horroru „Wilk” (1983) i opowiadania Jerzego Gierałtowskiego „Wadera” (1977). Jest to koncepcyjne dzieło muzyczne, opowiadające historię zemsty zza grobu, utrzymane w atmosferze mrocznego romantyzmu.

Zespół mówi: „Słowo wadera ma swoje korzenie w terminologii łowieckiej i oznacza wilczycę. Aby oddać klimat XIX wieku, nagranie odbyło się przy użyciu tradycyjnego sprzętu i mikrofonów – bez wtyczek czy sampli. Użyliśmy również instrumentów mających ponad sto lat, takich jak cytra czy róg myśliwski, aby 'Wadera’ brzmiała jak stara taśma filmowa.”

Premiera albumu „Wadera” zaplanowana jest na 23 lutego 2023 roku. Wydanie cyfrowe oraz CD będzie dostępne dzięki włoskiej wytwórni These Hands Melt. Możliwość składania zamówień przedpremierowych zostanie otwarta 26 stycznia tego samego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *