Diaboł Boruta - Byłem Ogni Dębem

Diaboł Boruta wydał jako kompilację swoich utworów

Diaboł Boruta to zespół muzyczny z Podkarpacia, który tworzy od 2010 roku. Ich muzyka to mieszanka folk metalu, a ich piąty album studyjny przedstawia akustyczne wersje ich najbardziej znanych utworów. Ta wyjątkowa płyta przenosi słuchacza w podróż do świata słowiańskiej muzyki. Jednak pod koniec 2023 roku, zespół z Rzeszowa postanowił ponownie zinterpretować swoje najlepsze kawałki bez użycia klawiszy, tworząc album w stylu thrash/heavy metal.

Zespół wyjaśnia, że ich zamiarem było odświeżenie starszego repertuaru i nagranie go na żywo, z nowymi aranżacjami gitarowymi i bez klawiszy. Decyzja o stworzeniu tego albumu wynikała z chęci pokazania, że Boruta to przede wszystkim zespół metalowy, i że rok 2023 nie powinien być kojarzony wyłącznie z akustycznym albumem. W związku z tym, postanowili wydać nową płytę z nowym brzmieniem, zawierającą starsze, ale przeinterpretowane utwory.

Za produkcję, miks i mastering nowego wydawnictwa odpowiada lider grupy, Paweł Leniart. Okładkę albumu zaprojektowali Maciej Skrzypek i Hania Francus.

Kompilacja pod tytułem „Byłem Ogni Dębem” została wydana 15 listopada 2023 roku, dostępna w formie cyfrowej oraz jako limitowana edycja na płycie CD, którą można zakupić bezpośrednio od zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *