Killsorrow - Wasteland Chronicles

Nowy klip od Killsorrow

Zespół Killsorrow został założony w Krakowie w 2008 roku przez gitarzystę Michała Sokoła. Przez lata skład grupy przechodził wiele zmian, aż w 2015 roku osiągnął stabilność. Wszyscy członkowie są doświadczonymi muzykami, którzy mieli okazję wspierać wiele znanych zespołów, takich jak Vader czy Paradise Lost.

Dotychczas grupa wydała dwa albumy: „Little Something For You To Choke” (2016) oraz „Killsorrow” (2019), a także singiel „Atom Heart” (2021). Mają na koncie wiele koncertów w renomowanych miejscach w Polsce. W 2022 roku rozpoczęli prace nad trzecim albumem.

Killsorrow, polski zespół grający postapokaliptyczny metal, nagrał swój trzeci album „Wasteland Chronicles” w studiach Heinrich House i Studio Centrum. Całość została zmiksowana przez Fredrika Nordströma. Okładkę zaprojektowali Zbigniew Józefczyk i Michał „Xaay” Loranc.

3 listopada 2023 zespół wydał teledysk do pierwszego z promujących utworów oraz album na CD. Cyfrowa premiera albumu zaplanowana jest na początek 2024. Na albumie zespół eksploruje nowe muzyczne kierunki, łącząc melodyjność z agresją. W utworze „Parasite Symphony” gościnnie zaśpiewała Patrycja Duda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *