DOMINANCE - Slaughter of Human Offers in the New Age of Pan

Dominance z debiutanckim albumem

W roku 2019 narodził się zespół DOMINANCE, wyłaniający się z podziemnego świata polskiej sceny muzycznej. Skupiając członków uznanych formacji RAPED CHRIST i mniej rozpoznawalnego MÖRTALIST, grupa ta jest tworzona przez Impalera (bas/wokal), Witchfuckera (perkusja) i Hellculta (gitara). Po czterech latach koncertowania w lokalnych kręgach i wydaniu własnoręcznie stworzonej taśmy demo pod tytułem „Sodomize with Steel”, nadszedł czas na ich potężny debiutancki album o nazwie „Slaughter of Human Offers in the New Age of Pan”, wydany przez polską wytwórnię PUTRID CULT.

Materiał muzyczny na tym albumie został zarejestrowany w maju i czerwcu tego roku w warszawskim Santa Studio. Za profesjonalną jakość rejestracji, miks i mastering odpowiada Haldor Grunberg, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Behemoth, Dopelord czy Witchmaster. Premiera albumu miała miejsce 25 sierpnia 2023 roku i dostępna jest zarówno w formie cyfrowej, jak i na płycie CD, którą można nabyć w sklepie internetowym wydawcy. Całość artystycznego opracowania, w tym okładka i layout, została stworzona osobiście przez perkusistę zespołu, Witchfuckera.

Co do samej muzyki na albumie, można powiedzieć, że „Slaughter of Human Offers in the New Age of Pan” jest swoistą szamańską podróżą, otwierającą drzwi do muzycznego świata inspirowanego twórczością Junga, a jednocześnie osadzającą się w pejzażach stworzonych przez Howarda. W skrócie, nie jest to album pełen konfliktów, ale raczej aktem doskonałego przygotowania, pozwalającym na usunięcie wszelkich zewnętrznych przeszkód na drodze do osiągnięcia wewnętrznej harmonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *