Shrapnel Storm - Silo

SHRAPNEL STORM wypuścił singiel z nowej płyty „Silo”

SHRAPNEL STORM to fiński zespół grający old schoolowy death metal.

W ich muzyce można oczekiwać miażdżącego death metalu utrzymanego w średnim tempie, połączonego z rytmiką thrash metalową. Do tej pory zespół wydał dwie pełnowymiarowe płyty: „Mother War” (2015) i „Shrapnel Storm” (2020), a obecnie przygotowuje się do wydania zupełnie nowego, trzeciego albumu studyjnego zatytułowanego „Silo”.

W porównaniu z ich poprzednimi dziełami, nowy album „Silo” charakteryzuje się największą różnorodnością pod względem ogólnego nastroju utworów. To podróż pełna różnych emocji, które ukazują aspekty oddawania życia czemuś, w co się wierzy, czasem na próżno.

Nagranie, miks i mastering nowej płyty zostały wykonane przez Daniela Rantanena w Danko Tones / JR Audio Studio w pierwszej połowie 2023 roku, a producentem albumu był Aadolf Virtanen. Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiedzialny jest Ville Yrjola.

„Silo”, nowy album grupy Shrapnel Storm, zostanie wydany 6 października 2023 roku w formie cyfrowej oraz na płycie CD przez wytwórnię Great Dane Records. Pre-order płyty jest dostępny w sklepie internetowym wydawcy oraz na Bandcamp.

Gitarzysta zespołu, Tri Makitalo, tak skomentował nowy singiel: „Szybkość! Niebezpieczeństwo! Węże! Czy to są główne składniki świetnej piosenki? Jeśli chodzi o mnie, mówię tak! Utwór jest jednym z najszybszych na nowym albumie i mógłbym powiedzieć, że stanowi swego rodzaju wyjście z naszej typowej strefy komfortu w średnim tempie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *