Downes Braide Association - Celestial Songs

Downes Braide Association z nowym albumem we wrześniu

Zespół Downes Braide Association (DBA) zapowiedział premierę swojego nowego albumu Celestial Songs na 8 września bieżącego roku. Album będzie dostępny w trzech formatach: CD, 2LP oraz jako Box Set.

Celestial Songs reprezentuje kolejny krok naprzód w muzycznej podróży zespołu DBA. Chris Braide podkreśla: „Podczas pisania piosenek na ten album, zaczęły one nabierać tematycznych emocji i uczuć. Teksty piosenek dotyczą życia i śmierci, upływu czasu, miłości, nostalgii i duchowości„.

Geoff Downes wyjaśnia, że ceni sobie głębię sekwencji akordów skomponowanych przez Chrisa, a na albumie dominuje różnorodność muzyczna. Dążyli do nadania materiałowi większej dynamiki, zwłaszcza że pierwotnie pojawiło się kilka bardzo spokojnych momentów. Wyraża nadzieję, że słuchacze docenią te zmiany, gdyż instrumentacja i muzykalność na tym albumie są na bardzo wysokim poziomie.

Na płycie gościnnie wystąpią Andy Hodge (basista), Dave Bainbridge (były gitarzysta i klawiszowiec Iony) oraz Marc Almond, który pojawi się jako wokalista w jednym utworze.

Geoff Downes podkreśla, jak ważne jest mieć tak utalentowany zespół muzyków, którzy potrafią wzbogacić ich muzykę. Andy Hodge jest integralnym członkiem zespołu, który wnosi niesamowite wyczucie, tworząc interesujące partie basu. Obecność Dave’a Bainbridge’a dodaje nowego wymiaru brzmieniu DBA, co Downes szczególnie docenia. Natomiast udział Marca Almonda w piosence The Darker Side Of Fame połączył głosy Marc i Chrisa w interesujący sposób.

Chris Braide dodatkowo wyjaśnia, że piosenka Beyond The Stars porusza temat miłości po śmierci i z czasem rozrósł się z trzyminutowej piosenki do blisko jedenastominutowej epopei. Tytuł albumu, Celestial Songs, został wymyślony w 2020 roku, a Roger Dean uchwycił jego istotę w wspaniałym malowidle na okładce, przedstawiającym piękne, niebiańskie, tęczowe niebo pełne gwiazd. Muzyka DBA zawsze skupiała się na wielkich pytaniach, pięknie miłości i tragicznych utratach. Twórcy mają nadzieję, że słuchanie nowego albumu sprawi ludziom taką samą radość, jaką sami odczuwali podczas jego pisania i tworzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *