koncert Årabrot

Årabrot na koncercie w Polsce

Årabrot ogłosił swoją trasę koncertową po Europie, w ramach której zawitają również do Polski. W naszym kraju zaplanowano dwa koncerty, które odbędą się 22 listopada 2023 roku w Krakowie oraz 23 listopada w Poznaniu. W towarzystwie Norwegów wystąpią także Jaye Jayle oraz Karin Park.

Årabrot będzie promować swój dziesiąty album studyjny zatytułowany Of Darkness and Light, który ukaże się 13 października 2023 roku pod szyldem wytwórni Pelagic Records. Materiał składa się z dziesięciu utworów i został nagrany w Djura Missionshus, starym kościele przekształconym na studio nagraniowe.

Zespół Årabrot powstał w 2001 roku w Haugesund dzięki inicjatywie gitarzysty, wokalisty i kompozytora Kjetila Nernesa oraz perkusisty Vidara Evensena. Skład uzupełnili Kristian Kallevik na basie i Jon Ovstedal na gitarze i klawiszach. Ich debiutancki album, zatytułowany Proposing a Pact with Jesus, został wydany cztery lata później.

Trzeci album studyjny zespołu, pt. The Brother Seed, został nominowany do nagrody „Spellemannprisen”, a za kolejny album Solar Anus z 2011 roku, Årabrot zdobył nagrodę w tej samej kategorii.

Aktualnie skład Årabrot tworzą Kjetil Nernes i Karin Park.

Jaye Jayle to amerykański projekt Evana Pattersona. 14 lipca 2023 roku ukazał się piąty album studyjny artysty, zatytułowany Don’t Let Your Love Life Get You Down. Jest to jedno z najbardziej eksperymentalnych dzieł artysty.

Karin Park promuje obecnie swój album Private Collection, na którym znalazło się dziesięć utworów zarejestrowanych przez wokalistkę, towarzysząc sobie na fisharmonii. Płyta miała swoją premierę 7 października 2022 roku.

Miejsca koncertów w Polsce:
22 listopada – Kraków, „Gwarek”
23 listopada – Poznań, „Pod Minogą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *