Escalation - Ruins of the Falling World

Escalation prezentuje singiel z debiutanckiego albumu

Escalation to stosunkowo nowa grupa na polskiej scenie metalowej, powstała w 2020 roku w Dąbrowie Górniczej na Śląsku. Już rok później wydali swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną „Before We Fall”, która spotkała się z pozytywnymi recenzjami zarówno ze strony krytyków muzycznych, jak i fanów. Po kilku latach intensywnej pracy zespół jest gotowy wydać swój debiutancki album, prezentując bardziej dojrzałe brzmienie. Muzyka na tej płycie jest autentyczna, bezkompromisowa i pełna emocji. Połączenie nowoczesnych dźwięków z surowymi aranżacjami tworzy naprawdę wybuchową mieszankę!

Album „Ruins of the Falling World” został nagrany w HUGEstudio, gdzie nagrywały również takie zespoły jak Grief Circle, Formis i Czort. W utworze „Embrace of Darkness” gościnnie zagrał na gitarze Argentyńczyk Lisandro Villalba. Piotr Zubko, znany ze współpracy z Warfist, zajął się miksowaniem i masteringiem całości. Okładkę stworzyła Katarzyna Jakubska z Dark Descent Design, logo zespołu wykonała Karolina Ambicka, a za zdjęcia zespołu odpowiadała Natalia Kłaptocz.

Debiutancki album zostanie wydany 21 czerwca 2024 roku w wersji cyfrowej oraz jako CD w formacie jewelcase nakładem polskiej wytwórni Via Nocturna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *