Gnida - Sacrifice for Resurrection

Gnida – syberyjscy brutale wydali debiutancki album

Początkowo zespół Gnida miał być międzynarodowym projektem „zdalnym”, łączącym muzyków z Rosji, Niemiec i Ameryki. Jednak kiedy muzycy rozpoczęli próby w 2022 roku, zdecydowali się przekształcić go w pełnoprawny zespół. Co ciekawe, prawidłowa nazwa zespołu to .gnida (z kropką).

Album „Sacrifice for Resurrection” to konceptualne dzieło opowiadające o średniowieczu i mrocznych czasach. Zespół pracował długo nad uzyskaniem brzmienia, które jest jednocześnie miękkie i surowe, z analogowym charakterem. Muzyka została nagrana w 2023 roku w Infernal Records Studio (Vomitous Mass, Tsaver, Hellcord), a gościnne wokale zostały zarejestrowane w następujących miejscach:

  • Clayton Meade (Condemned) w USA,
  • Atur Ryabov (Septicopyemia) w Ivanovo Studio,
  • Decomposition (Entrails) w swoim własnym studiu RUMF Productions. Miksem i masteringiem zajmowano się w syberyjskim Infernal Records Studio. Okładka albumu została stworzona przez Ungodly Ruins Design, a nad bookletem i layoutami pracował syberyjski grafik Polly.

„Sacrifice for Resurrection” został wydany 10 stycznia 2024 roku w formie cyfrowej na najpopularniejszych platformach streamingowych oraz w wersji fizycznej na kasecie magnetofonowej i płycie CD dzięki współpracy z Heretic Impalement Records. Album można nabyć za pośrednictwem platformy Bandcamp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *