Zeit - Grollwerfer

Nowy album od grupy Zeit

Z „Grollwerfer” (przetłumaczone jako „miotacz urazy”), Zeit eksploruje głębiny death metalu. Ich nowe EP zawiera cztery klasyczne utwory ubrane w poszarpane kamizelki bojowe i przesiąknięte brudem. Czerpiąc inspirację z Warhammer 40k, „Grollwerfer” to bezlitosna broń, która wyzwala furię na swoich wrogach. Zeit na nowo interpretuje cztery swoje klasyczne utwory w stylu death metal, pod wpływem takich zespołów jak Bolt Thrower, Illdisposed, Kataklysm i Obituary.

Wyprodukowana w Studio 357 i wydana przez 357 Records, ta EP-ka ucieleśnia ethos DIY Zeit, zapewniając im pełną swobodę artystyczną. „Grollwerfer” będzie dostępna jako 50 egzemplarzy limitowanych taśm w sześciu kolorach oraz w wersji cyfrowej na Bandcamp.

Skład zespołu:
Fur: Gitara, Wokal, Teksty, Mix & Master
Flakmann: Bas
Win: Perkusja

Zespół Zeit powstał w 2010 roku, debiutując demem o tej samej nazwie, a następnie wydając trzy EP-ki: „Wintersturm,” „Trümmer” (2015) i „Gram” (2016). Ich pierwszy album, „Konvergenz,” został wydany w 2017 roku. W 2018 roku wydali EP „null.,” która spowolniła dwa starsze utwory do tempa funeral doom. Ich drugi album, „Drangsal,” ukazał się w 2019 roku, a grind-punkowe wydawnictwo „Betonkrebs” pojawiło się w 2021 roku. W 2023 roku wydali swój trzeci pełnometrażowy album, „Ohnmacht,” łączący sludge, doom, death i black metal. W 2024 roku ZEIT wkracza w świat death metalu z wydaniem „Grollwerfer.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *