Greta Van Fleet - Starcatcher

Greta Van Fleet z utworem 'Farewell for Now’

Zespół Greta Van Fleet podzielił się z fanami swoim najnowszym singlem Farewell for Now, który jest trzecim utworem promującym ich trzeci album studyjny zatytułowany Starcatcher. Data premiery albumu została ustalona na 21 lipca 2023 roku. Na płycie Starcatcher znajdzie się dziesięć utworów, które zespół nagrał w „RCA Studios”, a producentem był Dave Cobb. Greta Van Fleet rozpoczęła działalność w 2012 roku w mieście Frankenmuth w stanie Michigan. Na początku formacji byli bliźniacy Josh i Jake Kiszka odpowiedzialni za wokal i gitarę, ich młodszy brat Sam na basie oraz perkusista Kyle Hauck. Po roku Kyle Hauck opuścił zespół, a jego miejsce zajął Daniel Wagner.

Kwartet zadebiutował w 2014 roku koncertowym wydawnictwem EP Greta Van Fleet: Live in Detroit. Pierwszy album studyjny, Black Smoke Rising, ukazał się trzy lata później.

10 listopada 2017 roku, dzięki Republic Records, światło dzienne ujrzała podwójna EP From the Fires, która zawierała całą zawartość wcześniej wydanego Black Smoke Rising. Dodatkowo zespół przygotował dwa nowe utwory (Edge of Darkness i Talk on the Street) oraz cover utworów A Change Is Gonna Come Sama Cooke’a i Meet on the Ledge Fairport Convention.

Pierwszy pełnowymiarowy album studyjny zespołu, Anthem of the Peaceful Army, trafił do sprzedaży 19 października 2018 roku również dzięki Republic Records. Na płycie znalazło się dziesięć utworów, które powstały w „Blackbird Studios” i „Rustbelt Studios”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *