Atan - Abnormal Load

Nowa EP-ka od grupy Atan

Atan to zespół z Londynu, założony w 2020 roku przez Andrzeja Czaplewskiego – gitarzystę i kompozytora, oraz Claudię Moscoso – wokalistkę i autorkę tekstów. Ich muzykę trudno jednoznacznie sklasyfikować, ponieważ przynosi ona fascynujące połączenie progresywnego rocka i metalu, z elementami polirytmiki, soulu i djentowych riffów o niskim stroju gitar. Zespół łączy progresywne i metalowe elementy w interesujący sposób, a głos wokalistki dodaje im unikalnego brzmienia.

Najnowszy materiał studyjny zespołu Atan właśnie ukazał się na platformach. Fizyczna wersja (CD) jest już dostępna w przedsprzedaży, a wysyłki rozpoczną się 23 czerwca 2023 roku.

EP-ka Abnormal Load składa się z czterech kompozycji i kontynuuje drogę, jaką obrał zespół, łącząc prog rock i metal. Album został nagrany w londyńskim Sick Lick Studio i wyróżnia się wysoką jakością i brzmieniem. Należy zwrócić uwagę na najdłuższy, tytułowy utwór na płycie (ok. 17 minut), który nawiązuje do twórczości klasycznych wykonawców sceny prog metalowej. Technika, precyzja, swoboda i luz we wszystkich elementach i instrumentach na płycie wskazują, że mamy do czynienia z zespołem, który wkrótce zdobędzie sceny nie tylko w Europie. Ich występ przed Panterą w Łodzi (Polska) jest doskonałym wstępem do kolejnych koncertów grupy Atan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *