duran duran - danse macabre

Grupa Duran Duran wydaje swój szesnasty album

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Duran Duran wydaje swój szesnasty album studyjny. Płyta o tytule „Danse Macabre” trafia na rynek tuż przed tegorocznym świętem Halloween.

Inspiracją do powstania tego albumu była wyjątkowa, ubiegłoroczna wystawa na żywo, którą zespół zarejestrował w Las Vegas 31 października. „Danse Macabre” można określić jako ścieżkę dźwiękową do najlepszej w historii imprezy Halloweenowej grupy. Na albumie znajduje się 13 utworów, w których zespół eksperymentuje, łącząc tematyczne covery z nowymi interpretacjami swoich „upiornych” klasyków.

Wydanie „Danse Macabre” następuje po serii przełomowych osiągnięć grupy. Ich przyjęcie do Rock & Roll Hall Of Fame w 2022 roku stanowiło jednoznaczny dowód na zdobycie kolejnego szczytu w karierze zespołu. W ubiegłym roku Duran Duran występował również jako główna gwiazda koncertu Queen’s Platinum Jubilee w Pałacu Buckingham, zamykał ceremonię otwarcia Igrzysk Wspólnoty Narodów w swoim rodzinnym Birmingham oraz odnotował wyprzedane trasy koncertowe w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Ameryce Północnej, w tym „sold out” w nowojorskiej Madison Square Garden i trzy występy w Hollywood Bowl!

Album „Danse Macabre” jest dostępny na CD, czarnym winylu oraz w limitowanej edycji „Translucent Galaxy 2LP”. Można go także znaleźć w sprzedaży w formacie Blu-ray oraz na wszystkich głównych platformach streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *