Killsorrow - Wasteland Chronicles

Zespół Killsorrow z nowym albumem

Killsorrow powstał w Krakowie w 2008 roku z inicjatywy gitarzysty Michała Sokoła. Skład zespołu wielokrotnie się zmieniał, lecz w 2015 roku ostatecznie ustabilizował się. Każdy członek zespołu to doświadczony muzyk, który ma na swoim koncie setki koncertów i supportował renomowane zespoły światowej klasy, takie jak Vader, Decapitated, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers i TSA.

Do tej pory zespół wydał dwa albumy: „Little Something For You To Choke” (2016) i „Killsorrow” (2019). Następnie w 2021 roku zespół podzielił się z fanami cyfrowym singlem o tytule „Atom Heart”. Grupa muzyczna zagrała również wiele koncertów w prestiżowych salach największych miast Polski. W roku 2022 zespół rozpoczął pracę nad swoim trzecim albumem.

Polski zespół metalowy o postapokaliptycznym charakterze, Killsorrow, ogłosił datę premiery swojego długo wyczekiwanego trzeciego albumu zatytułowanego „Wasteland Chronicles”. Utwory na płycie zostały nagrane w Heinrich House Studio i Studio Centrum, a całość zmiksowana i zmasterowana przez Fredrika Nordströma w Fredman Studio (gdzie pracowali m.in. In Flames, Arch Enemy, Sabaton, Dimmu Borgir, Septicflesh) w Goteborgu. Okładkę przygotował duet Zbigniew Józefczyk i Michał „Xaay” Loranc (znani m.in. z projektów Evangelist, Kamelot i Konkhra).

3 listopada 2023 roku zespół wyda klip do pierwszego z trzech utworów promujących swój nowy album. Tego samego dnia odbędzie się premiera całego albumu na płycie CD, a także release party show w Krakowie. Album „Wasteland Chronicles” zostanie udostępniony cyfrowo w pierwszym kwartale 2024 roku. Na tym nowym albumie zespół prezentuje nowy muzyczny kierunek, łącząc melodię i agresję w stylu Trivium i In Flames z chwytliwymi riffami znanych z Iron Maiden oraz progresją w stylu Evergrey i Kamelot.

Tracklista:
Keep Out!
Lost in The Dark
Parasite Symphony
Prototype
Eyes
Shelter
Straight to Hell
Finest Day to Die
Play with Me
Endless Fry
Wasteland
Home Sweet Home

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *