Ghostlight - From Above

Grupa Ghostlight z debiutanckim albumem

Polski zespół rocka progresywnego Ghostlight powstał w 2022 roku w Warszawie, z inicjatywy Pawła Hinca (śpiew, skrzypce) i Macieja Snowackiego (gitara). W skład dołączyli Mirek Skorupski (instrumenty klawiszowe), Paweł Woliński (bas) oraz Rafał Nycz (perkusja), którzy nie są nowicjuszami na scenie muzycznej i mają za sobą wiele znanych projektów.

16 lutego 2023 roku światło dzienne ujrzał premierowy album zespołu Ghostlight, zatytułowany From Above, który został nagrany w warszawskim studiu Nexus (dawniej LVX Studio). Na płycie znajduje się 11 utworów, które oscylują wokół rocka progresywnego, oferując ponad 73 minut różnorodnej muzyki. Znajdziemy tam dłuższe, rozbudowane formy, ale także krótsze, emocjonalne ballady.

Album From Above to połączenie epickich utworów brzmiących nowocześnie, z elektryzującymi skrzypcami i przemyślanymi aranżacjami, tworzącymi niepowtarzalny klimat. Lirycznie, płyta jest albumem koncepcyjnym, poruszającym trudne aspekty życia, takie jak depresja, jej podłoże i przyczyny, a także zawsze aktualne relacje międzyludzkie oraz poszukiwanie własnej tożsamości w dzisiejszym świecie. W tekstach pojawiają się również tematy związane z lockdownem oraz problemem samoakceptacji.

Tracklista:

 1. In The Ashes
 2. Outcasts
 3. Ultimatum
 4. The Reason For My Pain 
 5. Tomorrow 
 6. Colorblind
 7. Eternal Rain
 8. A.M.O.C.
 9. Unfortunate
 10. Evolved 
 11. From Above

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *