Kalt Vindur - Magna Mater

Kalt Vindur „Magna Mater” z przedpremierowym odsłuchem

Zespół Kalt Vindur założony został w Dukli na wiosnę 2015 roku. Skład zespołu po zmianach to: Artur (Svart) – gitara, Julian (Xakhariash) – perkusja, Szymon (S) – gitara basowa, Wojciech (Celsus) – wokal. Ich debiutancki album „Delusions” wydany w 2017 roku zawierał partie klawiszowe i syntezatory nagrane przez U. Recka z Lux Occulta. W 2020 roku wydali drugi album „…And Nothing Is Endless”, wydany na kasecie i CD przez Witching Hour Productions, rozwijając swój unikatowy styl określany jako „podkarpacki black metal”.

W 2022 roku zespół nagrał swój trzeci album „Magna Mater”, z Rafałem Chruścickim (ex-Pandrador) na perkusji. Album ten przedstawia ewolucję stylu zespołu, będąc ich najbardziej dojrzałym dziełem z kilkoma niespodziewanymi zmianami, ale zachowując spójność. Nagranie odbyło się w Regnat Studio, a za miks i mastering odpowiedzialny był Krzysztof Kokosiński. Maciej Kamuda zaprojektował oprawę graficzną.

„Magna Mater” zostanie wydany na kasecie, CD i winylu 26 stycznia 2023 roku przez grecką wytwórnię The Circle Music. Wczoraj, czyli na dwa dni przed oficjalną premierą na kanale Black Metal Promotion udostępniono przedpremierowy odsłuch całej płyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *