Weedcraft - Żur

Weedcraft wydał nowy album „Żur”

Weedcraft, zespół instrumentalnego stoner/doom metalu, został założony we wrześniu 2015 roku w Puławach, początkowo jako kwartet. Przez kilka lat swojej działalności, grupa wyprodukowała swoją pierwszą EP „Weedcraft” (2015), album „Satan’s Weedcraft Heavy Spliffs” (2017) i zagrała wiele koncertów, zarówno w Polsce, jak i zagranicą – w Czechach i na Ukrainie. W 2018 roku Maciek Kopiński opuścił zespół, a jego miejsce zajął Wojtek Matuszewski z Kapitan Bongo. W 2022 roku Weedcraft przeniósł się do Warszawy, a na początku 2023 roku Łukasz Wrótniak opuścił zespół, a na jego miejsce przyszedł Kuba Kołodziejski z Maruntuka.

W kwietniu 2023 roku warszawska formacja nagrała swój drugi album studyjny „Żur”. Proces nagrywania i miksowania odbył się w Studiu Wieloślad przy współpracy z Michałem Ścibiorem, a masteringiem zajął się Magnus Lindberg z Cult of Luna. Za oprawę graficzną odpowiadała Katarzyna Ciastoń.

Najnowsze dzieło Weedcraft, „Żur”, miało swoją premierę 26 października 2023 roku. Album został wydany cyfrowo na popularnych platformach streamingowych oraz na CD, wydanym przez zespół, dostępnym do zakupu na Bandcamp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *