Mortemorium - Aanima Vilis

Kapela Mortemorium wydała debiutancki album na CD

Mortemorium to zespół grający deathcore, który ma swoje korzenie w Głogowie i Rawiczu, założony w roku 2020. „Trudno jednoznacznie przyporządkować nasz styl muzyczny do jednego gatunku. Dążymy do łączenia różnorodnych styli, przy tym nie rezygnując z mrocznego i ciężkiego brzmienia. Każdy z nas przychodzi z bogatym doświadczeniem w tworzeniu muzyki w różnych gatunkach, co pozwala nam na kształtowanie unikatowego stylu Mortemorium.

W minionym roku, zespół zaprezentował swój pierwszy album „Aanima Vilis” w wersji cyfrowej. Przyszedł czas, by album został doświadczony w pełni: poprzez odsłuch z płyty CD!

Album „Aanima Vilis” autorstwa Mortemorium bada mroczne aspekty ludzkiej natury oraz wyzwania codzienności. Zawarte utwory dotykają tematów takich jak katastrofy atomowe, samobójstwa czy przemoc, demonstrując gotowość zespołu do konfrontacji z trudnymi zagadnieniami. Przekazem płynącym z ich muzyki jest znaczenie zmierzenia się z własnymi demonami i odnalezienia drogi do ich przezwyciężenia.

Realizacją nagrania, miksowaniem i masteringiem zajął się Jarek Wysocki w Soundscope Studio (71TonMan, Lost Soul, Icon of Evil), intro przygotował Droom, a okładkę zaprojektował Kucol.

„Aanima Vilis” zostało wydane cyfrowo 29 maja 2023 r., a w wersji fizycznej pojawiło się 29 lutego 2024 r., dzięki polskiej wytwórni Via Nocturna.

Cały album można posłuchać na platformie Bandcamp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *