Killsorrow - Wasteland Chronicles

Killsorrow z nowym wideo

Zespół Killsorrow, założony w Krakowie w 2008 roku dzięki staraniom gitarzysty Michała Sokoła, przeszedł liczne zmiany personalne, zanim skład ustabilizował się w 2015 roku. Każdy z jego członków jest doświadczonym muzykiem, który współpracował na scenie z takimi sławami jak Vader, Decapitated, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers czy TSA, dając koncerty na setkach występów.

Do momentu pisania tego tekstu, grupa ma w swojej dyskografii dwa albumy: „Little Something For You To Choke” wydany w 2016 roku oraz eponimiczny album „Killsorrow” z 2019 roku. W 2021 roku, zespół zaprezentował fanom singiel „Atom Heart” w formacie cyfrowym. KILLSORROW może pochwalić się również licznymi występami na scenach prestiżowych sal koncertowych największych polskich miast. W 2022 roku muzycy rozpoczęli tworzenie materiału na swój trzeci album studyjny.

Pochodzący z Polski zespół grający metal postapokaliptyczny ogłosił datę wydania swojego trzeciego, z niecierpliwością oczekiwanego albumu „Wasteland Chronicles”. Sesje nagraniowe odbyły się w Heinrich House Studio oraz w Studio Centrum. Finalny proces miksowania i masteringu odbył się pod okiem Fredrika Nordströma w Fredman Studio (współpracującego m.in. z In Flames, Arch Enemy, Sabaton, Dimmu Borgir, Septicflesh) w Göteborgu. Sztukę okładkową stworzył duet Zbigniew Józefczyk i Michał „Xaay” Loranc, znany ze współpracy z Evangelist, Kamelot czy Konkhra.

3 listopada 2023 roku grupa zaprezentowała teledysk do pierwszego singla promującego nadchodzące wydawnictwo, a równocześnie udostępniła cały album w formacie CD. Wydanie cyfrowe „Wasteland Chronicles” planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Na nowej płycie zespół łączy melodyjność i agresję charakterystyczną dla Trivium i In Flames z wpadającymi w ucho riffami Iron Maiden oraz progresją w stylu Evergrey i Kamelot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *