Defying - Wadera

Live Session od DEFYING

Zespół Defying powstał w 2008 roku. W ciągu 15 lat swojej działalności wydał dwa albumy: „Nexus Artificial” (LP, 2014) oraz „The Splinter of Light We Misread” (EP, 2016), na którym znalazł się cover utworu Joy Division „New Dawn Fades”. Olsztyńska formacja łączy w swojej twórczości różne gatunki muzyczne: post-metal, metal progresywny, sludge, black metal i elementy ambientu.

Na początku tego roku, dokładnie 23 lutego 2024 roku, zespół we współpracy z włoską wytwórnią These Hands Melt (pre-order) wydał nowy album studyjny zatytułowany „Wadera”. Proces rejestracji instrumentów nadzorował Tomasz Semeniuk, a za finalne brzmienie odpowiadał Filip Hałucha z Heinrich House Studio (Azarath, Behemoth, Entropia, Obscure Sphinx). Okładkę płyty zaprojektował Paweł Siemaszko.

Album „Wadera” to konceptualne dzieło inspirowane polskim horrorem „Wilk” (1983) i opowiadaniem „Wadera” (1977) autorstwa Jerzego Gierałtowskiego. Jest to muzyczna opowieść o zemście zza grobu, utrzymana w duchu mrocznego romantyzmu.

Po wydaniu świetnie przyjętego albumu „Wadera”, olsztyński zespół Defying zaprezentował live session, podczas którego wykonuje na żywo wybrane utwory z tego albumu.

Tomasz komentuje: „Podobnie jak nasza muzyka, tak i forma nagrania jest niecodzienna. Zostało ono sfilmowane jednym ciągłym ujęciem, bez cięć i poprawek. Autorami obrazu są duet Ćmy i Paprocie: Natalia Semeniuk za kamerą oraz ja, odpowiedzialny za światła i postprodukcję obrazu. Nad dźwiękiem czuwał Szymon Stadniczeńko, gitarzysta zespołu. Nagranie może być przedsmakiem tego, jak zespół prezentuje się na żywo, a już niedługo będziecie mogli nas zobaczyć i usłyszeć m.in. na festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *