M. David

Nadchodzi „X3 części mnie” – debiutancki album M. Davida

M. David – muzyk, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista i wokalista, jest w trakcie finalizacji swojego pierwszego albumu zatytułowanego „X3 części mnie”. Planowana premiera tej wyjątkowej płyty odbędzie się jesienią 2024 roku.

Urodzony w Tuchowie, M. David rozpoczął swoją przygodę z muzyką w 1999 roku. Jako uczeń Pawła „Mazdy” Mazura, rozwijał swoje umiejętności gry na gitarze basowej, a później jako samouk opanował grę na gitarze elektrycznej, klawiszach i perkusji. Jego wokalne talenty doskonalił na akademii wydziału Jazz w Krakowie. Brał również udział w wielu prestiżowych konkursach i programach muzycznych. Był uczestnikiem programu „Start w TVN – meta na scenie” oraz finalistą castingu organizowanego przez Polygram Polska. Jego utwory, takie jak „Moja Rewolucja” i „Wspomnienie”, zdobywały pierwsze miejsca w konkursach organizowanych przez Onet i radio Bis (obecnie radio Cztery).

Prace nad debiutanckim albumem są w pełnym toku. Płyta „X3 części mnie” będzie zawierać 13 autorskich kompozycji oraz 2 bonusowe utwory. Stylistyka albumu to mieszanka popu, pop-rocka, RnB, soulu, akustycznych brzmień oraz alternatywy. M. David zapowiada energetyczne brzmienie i różnorodność tematyczną, od ballad po grungowe riffy, aż do wakacyjnych melodii.

Obecnie trwają prace nad elektroniką, samplami perkusyjnymi i nagrywaniem wokali. Po zakończeniu nagrań, artystę czeka samodzielny miks i mastering materiału w jego własnym studio „Other”. Warto podkreślić, że nagrania bębnów i gitary akustycznej można obejrzeć na oficjalnym profilu artysty na Facebooku.

M. David wcześniej występował pod pseudonimem Dawid „Dejf” Motyka. Jego pierwszy solowy utwór ,”To Ty”, odniósł ogromny sukces i był często puszczany w rozgłośniach radiowych. Teledysk do utworu „Twój czas”, który miał premierę 23 lutego 2012 roku, zyskał dużą popularność w Internecie.

Fani mogą cieszyć się muzyką M. Davida na jego kanale YouTube, gdzie dostępne są teledyski do utworów takich jak „Wakacji czas„, „Twój czas róża„, „Summertime„, „Wspomnienie„, „Strach„, „To Ty„, a także archiwalne nagrania na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *