Metal Mine Festival 2023

Metal Mine Festival ogłasza ostatnich wykonawców

Organizatorzy ujawnili, że do składu festiwalu dołączają trzy krajowe i dwa międzynarodowe zespoły: Pandrador (PL), Dysangelium (CZ), Azels Mountain (PL), Armada (MEX) oraz Zgroza (PL).

Dotychczas ogłoszono, że na Metal Mine Festival 2023 wystąpią: grecki Rotting Christ (black metal), norweski Taake (black metal), portugalska Gaerea (black metal), ukraińska formacja 1914 (blackened death/doom metal), austriacki Karg (post-black metal), niemiecki Heretoir (post-black metal), Doomas (melodic doom/death metal) oraz polskie zespoły: Agressiva69 (industrial rock), Besides (post-rock), Jarun (progressive black metal), Medico Peste (black metal), Dormant Ordeal (death metal), Deadpoint (groove metal), Baalzagoth (death metal), Kalt Vindur (atmospheric/progressive black metal) i Sothris (blackened death metal), Lyrre (neomedieval metal).

Pandrador – od 2015 roku zespół działa na scenie muzycznej. Muzycy od samego początku skupili się na kształtowaniu własnej wizji muzycznej, co dowodzi faktu, że każdy kolejny album prezentuje nieco odmienne podejście do ekstremalnego metalu. W swojej twórczości łączą nowoczesny i mechaniczny post-death metal z dziedzictwem kulturowym Skandynawii, co odzwierciedla się także w warstwie lirycznej. Na koniec maja bieżącego roku, legendarne wydawnictwo muzyczne Pagan Records wyda nowy studyjny album zatytułowany „Seiðr”, który zostanie zaprezentowany w całości podczas tegorocznej edycji festiwalu MMF!

Dysangelium – to death metal z korzeniami w Czechach! Zespół wydał już trzy studyjne albumy: „Maniachrist” (2012), „Holykaust” (2014) i „Mohamord” (2019). Na swoim koncertowym koncie mają już ponad 200 występów na żywo, w tym udział w takich festiwalach jak Brutal Assault, Gothoom Open Air czy Metalgate Czech Death Fest. To będzie solidna dawka metalowej mocnej muzyki!

Azels Mountain – to pogański black metal z Dolnego Śląska. Muzyka zespołu jest przesiąknięta klimatem dawnych wieków, a w kompozycjach słychać melodyjność i agresję. Grupa ma na swoim koncie EP i dwa pełnowymiarowe albumy oraz regularnie pojawia się na znanych festiwalach, takich jak Gothoom Open Air, Okult Fest I, Niech Cisza Milczy X czy Black Hole Fest. To obowiązkowa pozycja dla miłośników tradycyjnego black metalu z odniesieniami do pogańskich korzeni.

Armada – to meksykańska grupa, która od 2009 roku podąża death metalową drogą. Zespół wydał tylko debiutancki album „Rebellion My Religion” (2014), ale już wkrótce to się zmieni, ponieważ latem tego roku ukaże się ich nowa płyta zatytułowana „Ancient Rite”, promowana singlem „Pyramyds-Teotihuacan”. Możemy być pewni, że azteccy wojownicy udowodnią nam siłę i temperament latynoskiego metalu śmierci!

Zgroza – to zespół, którego członkowie udzielają się także w innych formacjach, takich jak Proch czy Lilla Veneda. Ich debiutancki album „Życie to zmysł, o którym zapomniano” (2020) to melodyjny black metal, który zyskał uznanie recenzentów, a zespół miał już okazję wystąpić na kilku festiwalach, w tym na Niech Cisza Milczy Nawet Zimą i Black Waves Fest vol. 7.

Bilety można zakupić na stronie metalmine.pl/informacje/bilety/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *