Towards Hellfire - Death Upon The Holy Throne

Towards Hellfire z debiutanckim albumem

Rambo (ex-Bloodthirst) wraz z dwoma innymi osobami, które nie są już związane z zespołem, założyli Towards Hellfire na początku 2021 roku. W tym samym roku do projektu dołączyli Diabolizer (Hell-Born, Mordhell) i Pilaf (ex-Martwa Aura), aby stworzyć coś zupełnie odmiennego od muzyki, którą dotychczas grali w swoich głównych zespołach. W trakcie tworzenia Death Upon The Holy Throne, Towards Hellfire przekształciło się z pobocznego projektu członków zespołu w regularną formację.

Celem tej płyty jest uwielbienie Szatana, Śmierci i Apokalipsy, a towarzyszy temu black metal, który zupełnie nie przypomina współczesnych brzmień i trendów, jednakże posiada pewną dozę melodyjnych i monumentalnych elementów.

Materiał na Death Upon The Holy Throne został zarejestrowany przez Aleksandra Wereczyńskiego (ex-Martwa Aura) we Wrześni oraz Poznaniu na przełomie listopada i grudnia 2022 roku. Miks i mastering wykonane zostały przez Michała Grabowskiego, który ma na swoim koncie współpracę z legendarnymi Christ Agony, Feto in Fetus czy Warfist. Logo zespołu oraz oprawę graficzną płyty stworzył Robert A. Von Ritter, który miał przyjemność współpracować między innymi z In Twilight’s Embrace, Outre czy Owls Woods Graves. Wydawnictwo ukazało się 15 kwietnia 2023 roku w postaci cyfrowej oraz na płycie CD, dzięki dobrej znajomości wytwórni Putric Cult w muzycznym undergroundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *