Folkesange - Myrkur

Myrkur – Folkesange

Folkesange to trzeci album Myrkur i ukazał się w marcu tego roku. Jeśli przyzwyczailiście się do typowo metalowych elementów w muzyce Amalie Bruun, to tutaj tego nie uświadczycie. Najnowszy album różni się od dwóch poprzednich tym, że brak w nim wspomnianych elementów i ciężaru muzyki metalowej. Dodatkowo większość utworów nie jest wykonana w języku angielskim jak było na poprzednich albumach.

Muzyka na albumie może i jest wybrakowana jeśli chodzi o elementy mocniejszego grania, jednak zastępują je folkowe dźwięki przesycone mrokiem. Trzeba tutaj zaznaczyć, że album ten nie jest “kamieniem milowym” w dyskografii Myrkur, ponieważ od samego początku projekt czerpie garściami z muzyki folkowej, tutaj brakuje jedynie silnych nawiązań muzycznych do metalu. Sprawdźcie sami:

Dla zatwardziałych fanów muzyki metalowej album ten być może nie przypadnie do gustu. Natomiast spragnieni czegoś innego odnajdą tu pełną gamę muzycznych emocji. Coś melancholijnego jak Gudernes Vilje lub szybkiego i pobudzającego jak Fager som en Ros z dodatkiem instrumentu takiego jakim jest mandola. Jest również surowy Ramund gdzie wokal jest pierwszym planem całego utworu, oraz Tor i Helheim – najdłuższy utwór na albumie, który hipnotyzuje i nie pogania nas w żadnym kierunku – po prostu płyniemy z muzyką. 

Folkesange to album “delikatny” i lekki, wart niejednego przesłuchania. Autentyczności muzyce dają tutaj utwory wykonane w języku “oryginalnym”, nieprzetłumaczone na język angielski. Już na wcześniejszych albumach Myrkur nawiązywała do ludowych brzmień, a Folkesange będący całkowicie folkowym albumem można powiedzieć, że jest zwieńczeniem tych dążeń.

Utwory:
1. Ella
2. Fager Som En Ros
3. Leaves Of Yggdrasil
4. Ramund
5. Tor I Helheim
6. Svea
7. Harpens Kraft
8. Gammelkäring
9. House Carpenter
10. Reiar
11. Gudernes Vilje Vinter
12. Vinter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *