Bartosz Ogrodowicz - The Soul of Hope

Bartosz Ogrodowicz – The Soul of Hope

Muzyka Bartosza Ogrodowicza bardzo przypomina ścieżkę dźwiękową, nie koniecznie do filmu. Na jego ostatnim albumie – wydanym w marcu 2020 The Soul of Hope bardzo wyraźnie słychać inspirację zespołem takim jak Nightwish – to moje pierwsze skojarzenie.

Na początek mała uwaga dla tych którzy średnio trawią muzykę instrumentalną – tutaj nie uświadczycie wokalu.

A więc zaczynajmy. Całą przygodę rozpoczynamy z utworem The Legend of the Lost Land gdzie szepty wprowadzają nas w niespodziewaną gonitwę dźwięków. Jeśli w jakiś sposób można zobrazować ten utwór to opisałabym go jako zapomnianą świątynię w indyjskim lesie pełną nieodkrytych bogactw – taką ze starych filmów, właśnie ta kompozycja zaskakuje mnogością i różnorodnością dźwięków jak zaskoczyć może taki skarb. W kolejnym utworze – In the Journey to Glory to gitara wychodzi na prowadzenie. Natomiast w My Mind’s Eyes usłyszymy hipnotyzujące klawisze i przyznam też, że dość szybko ten utwór się kończy. Tytułowy The Soul of Hope to pędzące brzmienia zmierzające ku kolejnej kompozycji – Land of Ice. W Land of Ice nie tylko tytuł nawiązuje do zimna. W muzyce można zauważyć odniesienia do śnieżnych krain. After the Battle daje moment wytchnienia. Fire Spell to utwór z bardzo wyraźnym rytmem przez co zapadł mi w pamięć już od pierwszego przesłuchania. Pędzący Flaming Sword and Surt’s Madness płynnie przenosi do Damnation, który w porównaniu do poprzedniego utworu jest nieco surowszy. When the End Is Near rozpoczyna się delikatnie i jest to bardzo lekki utwór, idealny na zakończenie albumu.

Za wszystkimi kompozycjami na albumie stoi jeden człowiek pełen pasji i umiejętności. Z przyjemnością usłyszę więcej utworów w jego wykonaniu.

Album znajdziecie tutaj: https://bartoszogrodowicz.bandcamp.com/album/the-soul-of-hope

Utwory:
1. The Legend of the Lost Land
2. In the Journey to Glory
3. My Mind’s Eyes
4. The Soul of Hope
5. Land of Ice
6. After the Battle
7. Fire Spell
8. Flaming Sword and Surt’s Madness
9. Damnation
10. When the End Is Near
11. Terminator (Main Theme Cover)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *