All Born Screaming

Nadchodzi Nowa Era: St. Vincent i Jej „All Born Screaming”

Już w najbliższy piątek, 26 kwietnia, świat muzyki zostanie ponownie zdefiniowany przez najnowszy album St. Vincent – „All Born Screaming”. Album, który już przed premierą zyskał miano rewolucyjnego, został zapowiedziany przez singiel „Big Time Nothing”, który zdobył tytuł „najbardziej ekscytującej piosenki na świecie” według audycji BBC Radio 1 – Future Sounds.

Trzeci utwór pilotujący album, „Big Time Nothing”, zdobył serca słuchaczy swoją dynamiczną mieszanką spokoju i rozedrgania, podkreśloną wyrazistą linią basu. St. Vincent, czyli Annie Clark, znana ze swojej zdolności do przełamywania muzycznych konwencji, tym razem nie zawodzi, oferując kawałek, który jest zarówno brawurowy, jak i innowacyjny. Utwór ten, wraz z wcześniej wydanymi „Flea” i „Broken Man”, tworzy potężną, emocjonalną triadę, która zapowiada głębię i złożoność nadchodzącego albumu.

„All Born Screaming” to pierwszy album St. Vincent, przy produkcji którego artystka wzięła sprawy w swoje ręce, co tylko podkreśla jej rosnące mistrzostwo i niezależność w branży muzycznej. W procesie twórczym wspierali ją tacy artyści jak Dave Grohl, Rachel Eckroth, czy Mark Guiliana, co dodatkowo wzbogaciło brzmienie płyty.

St. Vincent nieustannie bada granice swojej artystycznej ekspresji, a „All Born Screaming” zdaje się być kolejnym krokiem w jej nieustającej ewolucji. Jak zauważył „The New York Times”, Clark tworzy muzykę, która choć czasami wpisuje się w główne nurty, to jednak najczęściej pozostaje w sferze kontrkultury, nie bojąc się eksperymentować i przekraczać ustalonych granic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *