Bluesman - Z Dzielni Chłopcy

Nowa piosenka „Bluesman” zespołu Z Dzielni Chłopcy

Wczoraj do stacji radiowych trafia piosenka „Bluesman“ zespołu Z Dzielni Chłopcy. Jest to pierwszy singiel z nowej płyty zespołu zapowiadanej na jesień tego roku.

W 2018 roku trzech muzyków z dolnośląskich zespołów Obstawa Prezydenta (Sławek Sobieski, gitara akustyczna) i Midnight Blues (Jarek Saniewski, śpiew i Paweł Wawrzyniak, gitara akustyczna) połączyło siły i stworzyło akustyczne trio Z Dzielni Chłopcy. Na repertuar zespołu złożyły się utwory znane miłośnikom bluesa, jak i własne kompozycje tria.

W listopadzie 2020 roku, w ramach projektu Czerwone Miasto, ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Blues z mojej dzielnicy”. Album zebrał pozytywne recenzje od słuchaczy i krytyków muzycznych, a także został nominowany do nagrody Fryderyk 2021. Materiał nagrany na żywo oddaje prawdziwy klimat i brzmienie muzyki zespołu.

Z Dzielni Chłopcy grają chętnie w klubach, na eventach, a także na imprezach plenerowych. W 2019 roku wystąpili na największym plenerowym festiwalu bluesowym w Polsce – Suwałki Blues Festival.

Z Dzielni Chłopcy: „Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia najnowszej piosenki grupy Z Dzielni Chłopcy zatytułowanej „Bluesman” i zwiastującej drugi studyjny album formacji. Piosenka to podana z przymrużeniem oka opowieść o codzienności bluesowych muzyków, która – choć wesoła – zwykle wiąże się z wieloma różnymi utrudnieniami…

Piosenkę nagrano w składzie:
Sławek Sobieski – śpiew, gitara akustyczna

Gościnnie:
Tadeusz Olchowski – gwiżdże w ostatnich taktach piosenki
Nagranie zrealizowano w 2024 roku w Studio Szafa Gra
Miks, mastering: Robert Luchowski, Mateusz Nowak (Atrament Studio)
Współpraca: Leszek Pańczuk
Producent: Sławek Sobieski
Projekt graficzny: Henio By
Logo zespołu: Grzegorz Ćwiertnia
Zdjęcie na okładce singla: Karolina Rojek
Zdjęcie zespołu: Anna Śliwińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *