The sun illuminated his face

„The sun illuminated his face” – nutka jazzu i migawki z Japonii

Nowy teledysk poto&aby to dwuminutowa podróż po Japonii przed wielkimi kataklizmami jakimi były tsunami oraz katastrofa w Fukushimie z 2011 roku.

Klip „The sun illuminated his face” jest krótkim dokumentem ukazującym migawki z codziennego życia w duchu filmu „Tokyo-Ga” Wima Wendersa. Przemysław Tymiński, stojący za projektem poto&aby, nagrał materiał podczas wyprawy do Kraju Wschodzącego Słońca w 2008 roku. To już kolejny raz kiedy artysta skorzystał z własnych archiwalnych nagrań. W niedawno opublikowanym teledysku „Where the music comes from” pokazał swoje przyrodnicze kadry z Podlasia z 2006 roku.

Utwór „The sun illuminated his face” pochodzi z różnorodnego muzycznie albumu „The window of his room”, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec bieżącego roku. Płyta będzie powrotem do przeszłości ukrytej w nieopublikowanej powieści Tymińskiego potraktowanej jako źródło inspiracji zarówno dla tekstów piosenek oraz kawałków wyłącznie instrumentalnych. Znajdą się na niej utwory w klimatach zimnej fali, jazzu a nawet muzyki klasycznej.

Poto&aby ma już na swoim koncie album „Futbol nie zbawi świata” określony przez jednego z krytyków mianem „akustycznej odmiany filozoficznego punka” oraz przypominającą ścieżkę dźwiękową do filmu płytę „Zboże już dojrzałe” będącą hołdem dla podlaskich krajobrazów w których wyrastał artysta. Nadchodzący album „The window of his room” przynosi nowe brzmienia, które zaskoczyły samego twórcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *