Magda MAGIC Piskorczyk - Jubilee Night at Jesień z Bluesem

Nowa płyta i singiel Magdy MAGIC Piskorczyk

Dziś w radiowych stacjach można usłyszeć utwór „Hatred Goes Around”, który jest pierwszym singlem z nowego albumu Magdy MAGIC Piskorczyk o tytule „Jubilee Night at Jesień z Bluesem”. Album ten ukazał się 24 listopada 2023 roku. Piosenka „Hatred Goes Around” miała swoją premierę na platformie YouTube

Magda MAGIC Piskorczyk to ceniona wokalistka i multiinstrumentalistka, zdobywczyni licznych nagród. Była nominowana trzykrotnie do prestiżowej polskiej nagrody muzycznej Fryderyk. Dwukrotnie doszła do półfinału najważniejszego konkursu bluesowego na świecie, International Blues Challenge w Memphis, Tennessee, USA. Ponadto dziewięciokrotnie została uznana za wokalistkę roku w plebiscycie magazynu „Twój Blues”. W Francji jest określana jako „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Magda charakteryzuje się dojrzałym, niskim „czarnym” głosem oraz gra na różnych rodzajach gitary – akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Jej muzyka głównie czerpie inspirację z afro-amerykańskiego i afrykańskiego dziedzictwa. Jest również kompozytorką i aranżerem, regularnie koncertując z własnym zespołem na festiwalach w różnych krajach, takich jak Niemcy, Anglia, Szwecja, Norwegia, Węgry, Francja, USA i Tajwan.

Jan Chojnacki opisuje twórczość Magdy słowami: „Muzyka Magdy jest oryginalna, ale jednocześnie wierna swoim korzeniom, a także nowoczesna, wyrażająca emocje w bardzo oszczędny sposób.”

Album „Jubilee Night at Jesień z Bluesem” jest dokumentacją 20 lat pracy artystycznej Magdy MAGIC Piskorczyk. Album ten został wydany niespodziewanie dla fanów. Jak sama artystka podkreśla, jest to jej hołd dla wiernych fanów, którzy wspierają jej twórczość. Nagrania z tego wyjątkowego koncertu miały miejsce podczas festiwalu „Jesień z Bluesem” w Białymstoku, gdzie rozpoczęła swoją karierę. To właśnie tam Magda chciała świętować swój jubileusz. Album dedykowany jest fanom, aby mogli razem z nią przeżyć te szczególne chwile szczęścia i celebracji.

Singiel „Hatred Goes Around” został napisany w reakcji na tragiczne wydarzenia w Polsce, kiedy to pewna osoba została zamordowana z powodu politycznych sporów. Magda tworzyła ten utwór w chwili, gdy smutek i rozpacz ogarnęły kraj. Jednakże przekazuje on także nadzieję, że miłość może zwyciężyć nienawiść i podziały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *