SOTHORIS zespół

Sothoris z coverem DISSECTION w 30. rocznicę płyty “The Somberlain”

Sothoris to polska grupa grająca black/death metal, założona w 2016 roku. W swoim dorobku mają dwa albumy studyjne: „Raj potępiony” (201) oraz „Wpiekłowstąpienie” (2022).

3 grudnia 2023 roku, obchodzimy 30. rocznicę wydania debiutanckiego albumu „The Somberlain” szwedzkiej legendy melodyjnego black metalu, zespołu DISSECTION.

Grupa Sothoris postanowiła uczcić tę okrągłą rocznicę wyjątkowym gestem, nagrywając i wydając cover utworu „Black Horizons”, jako wyraz hołdu dla szwedzkiego zespołu pod przywództwem już nieżyjącego Jon’a Nödtveidta.

Członkowie zespołu Sothoris podzielili się swoją opinią na temat powstania tego wyjątkowego coveru:

Pomysł na wykonanie coveru pojawił się po jednym z naszych koncertów, a konkretnie po występie w Olsztynie, gdzie graliśmy razem z zespołami Jarun i Czort. Historia tego dnia jest dosyć bogata i bardziej nadaje się na opowieść do dzielenia przy ulubionym trunku. Niemniej jednak, po wielu dyskusjach i nocnych rozmowach zdecydowaliśmy się zagrać coś innego niż nasz własny materiał. Padło na Dissection.

Początkowo mieliśmy zamiar tylko potraktować ten utwór jako ćwiczenie na sali prób lub potencjalny bis podczas koncertów. Jednak los potoczył się inaczej. Okazało się, że nasz zaprzyjaźniony inżynier dźwięku, Krzysztof Kostencki z Tetra Wave, miał dostępność w studio, więc postanowiliśmy wykorzystać tę okazję i sprawdzić, co potrafimy. W ten sposób powstał nasz cover. Cała historia jest dość prosta. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że 3 grudnia przypada okrągła rocznica albumu „The Somberlain”, co jeszcze bardziej zachęciło nas do tego projektu i stanowiło wyraz naszego szacunku i uznania dla zespołu Dissection.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *