Mariusz Duda - Lockdown Spaces

Nowy album od Mariusza Dudy – Lockdown Spaces

A więc stało się, Mariusz Duda wydał pierwszy album jako Mariusz Duda. Płyta nosi tytuł Lockdown Spaces i na chwilę obecną jest dostępna jedynie w formie cyfrowej – link do bandcamp’a poniżej. Kilka słów od autora:

„Witajcie,

Chciałbym zaprosić Was do wysłuchania mojej nowej muzycznej historii zatytułowanej „Lockdown Spaces”, którą z wielką przyjemnością udostępniam Wam właśnie w tym momencie na wszystkich możliwych platformach streamingowych.

Muzyka zainspirowana, jak sama nazwa wskazuje, życiem w kwarantannie. To mroczny, minimalistyczny i klaustrofobiczny album, który przyszedł mi do głowy podczas sesji do nowego Lunatic Soul. Postanowiłem, że dla wzmocnienia „efektu zamknięcia” zagram tutaj tylko na instrumentach elektronicznych, używając dodatkowo sampli i głosu.

Realizacja miała miejsce jak zwykle pod okiem Magdy i Roberta Srzednickich w warszawskim Studiu Serakos w ciągu dwóch czerwcowych tygodni 2020 roku. Okładkę zaprojektował Hajo Müller.

***

Jeszcze na początku tego roku byłem przekonany, że jako Mariusz Duda, będę wydawał tylko pojedyncze „jasne piosenki”, teraz już wiem, że oprócz piosenek, będę wydawał również „mroczne albumy” 🙂

Jeśli ktoś chciałby kupić album, to zapraszam przede wszystkim na mój Bandcamp, gdzie można nabyć pliki w formie FLAC. Jeśli płyta Wam się spodoba, naturalnie pomyślę również o nośniku fizycznym.

Pozostańcie w zdrowiu!

MD”

Bandcamp: https://mariuszduda.bandcamp.com/album/lockdown-spaces

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *