THREE EYES OF THE VOID - The Atheist

Nowy album od Three Eyes of the Void

Zespół Three Eyes of the Void początkowo funkcjonował jako solowy projekt ukraińskiego muzyka Dmytro Kvashina. Pierwsza EP-ka, nazwana „The Moment of Storm”, została nagrana przy udziale Alexandra Ksiaruma, odpowiedzialnego za perkusję, a produkcją zajmował się Oleg Olgerd Rubanov, członek ukraińskiego zespołu Kroda, który miał udaną współpracę z 1914 przy produkcji i miksowaniu niektórych wydawnictw. Po wydaniu EP Dmytro rozpoczął prace nad pełnowymiarowym albumem, ale niestety szybko zaniechał projektu i zrezygnował z sesji nagraniowej. Niezdolność zespołu do skompletowania składu na występy na żywo sprawiła, że Three Eyes of the Void zamilkło.

Wszystko zmieniło się w 2021 roku, kiedy Dmytro odwiedził Polskę. W Gdańsku spotkał Arkadiusza Niziołka i Marcina Urbana, członków zespołu Sacrilegium, legendarnej grupy black metalowej w Polsce. Wkrótce dołączył do nich Jakub Milszewski, basista zespołu Perpetual, grającego muzykę groove/thrash metalową. W nowym składzie Three Eyes of the Void powróciło do pracy nad pełnowymiarowym debiutem.

Na początku 2023 roku zespół zaprezentował swój premierowy utwór, który jest zapowiedzią nadchodzącego materiału. Kompozycja „Against the One”, inspirowana filozofią Friedricha Nietzschego, powstała w kontekście trwającej wojny rosyjsko-ukraińskiej. Utwór został udostępniony za pośrednictwem kanału Black Metal Promotion. Three Eyes of the Void zaczęło też coraz częściej występować na żywo, często grając razem z zespołami Trauma i Gorycz. W sierpniu zespół pojawił się na niemieckim festiwalu Under The Black Sun, dzieląc scenę z takimi zespołami jak Messiah, Urgehal, Nargaroth i Craft. W międzyczasie ich muzyka znalazła się na kasetowej kompilacji Solid Rock in Hell vol. I. Współpraca z SolidRock PR doprowadziła do podpisania kontraktu z Folter Records (Nocturnal Breed, Sarkom, Urgehal, Odium Humani Generis).

Debiutancki album zespołu, zatytułowany „The Atheist”, to ponad 40 minut atmosferycznego black metalu, który eksploruje tematy „Śmierci Boga i Śmiertelności” znane z filozofii Friedricha Nietzschego. Teksty skupiają się na ludzkim konflikcie między wiarą a oświeceniem, odrzucając ideę świadomego stwórcy. Kompozycje łączą atmosferyczny black metal z elementami muzyki progresywnej i ciężarem post-metalu. Wszystko to owiane jest mroczną, melancholijną i gorzką atmosferą, która podkreśla bezsilność i zagubienie człowieka, który staje się artefaktem entropii.

Three Eyes of the Void pragnie udowodnić, że akceptacja własnych słabości może być jedynym wyjściem dla tych, którzy szukają odpowiedzi na pytania o własną tożsamość i sens istnienia. Ich debiutancki album „The Atheist” ukazał się w piątek, 27 października 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *