Big Water

Nowy singiel i teledysk „Package” zespołu Big Water

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Package“. Jest to drugi singiel z debiutanckiej płyty „Blues Tales” zespołu Big Water, która ukazała się 30. czerwca 2023 roku. Płyta dostępna jest także w serwisach streamingowych, a teledysk „Package” ma dziś premierę na Youtube.

Zespół:
BIG WATER. Ta nazwa – tak jak i cały projekt – powstała z połączenia sił dwóch wytrawnych poznańskich muzyków: Przemka Ślużyńskiego, którego fani bluesa kojarzą jako basistę legendarnego zespołu WIELKA ŁÓDŹ (stąd w nazwie BIG) oraz Macieja Sobczaka – również świetnie rozpoznawalnego muzyka, związanego przez wiele lat z kultowym bandem HOT WATER (stąd w nazwie WATER). Skład zespołu uzupełnia znakomity perkusista, na co dzień grający w zespole CREE Amadeusz Kuba Majerczyk.

Płyta:
„Blues Tales” czyli bluesowe opowieści to tytuł albumu, który zawiera 13 kompozycji z pogranicza bluesa, folku, rocka, a nawet piosenki songwriterskiej. Głębokie męskie głosy Maćka i Michała, nasycone energią gitarowe riffy, ale też delikatne brzmienia akustycznych gitar, i wszelkie kolory i odcienie muzyki bluesowej, to wszystko jest na tej płycie. Świetny warsztat muzyków i ogromne doświadczenie sprawiają, że mamy do czynienia z ciekawą i różnorodną mieszanką muzyczną, która sprawi słuchaczom sporo radości.

Maciej Sobczak o piosence i teledysku: „Czasami każdy marzy, żeby zapakować do walizki swój stary koc, zużyte buty, swoje lęki, niepowodzenia, złą pogodę… Niech przyjdzie listonosz, zabierze to wszystko i wyśle gdzieś w daleki świat. Bardzo daleko stąd, bez adresu zwrotnego… Przed Wami drugi już teledysk z naszej płyty „Blues Tales”, tym razem do piosenki „Package”. W klipie oprócz nas, czyli Big Water – Macieja Sobczaka i Przema Ślużyńskiego – jedną z głównych ról zagrał przepiękny, blisko siedemdziesięcioletni instrument – gitara National Bellair z 1956 roku. Zapraszamy!”

Big Water:
Przemek Ślużyński – kontrabas
Maciej Sobczak – gitary, śpiew
Amadeusz Kuba Majerczyk – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *