Lilla Veneda - Primordial Movements

Nowy singiel od Lilla Veneda

Zespół Lilla Veneda został założony w 2009 roku we Wrocławiu dzięki inicjatywie wokalisty o pseudonimie Virian. Nazwa grupy nawiązuje do jednej z najbardziej znanych polskich tragedii romantycznych autorstwa Juliusza Słowackiego, „Lilla Weneda”.

Virian wyjaśnia: „Poszukiwaliśmy wyjątkowej nazwy, która równocześnie oddawałaby klimat naszej muzyki. Lilla Weneda jest ponurą tragedią z czasów przedchrześcijańskich (przedpolskich), przywodzącą na myśl największe dzieła Williama Szekspira, ale z silnym słowiańskim akcentem.”

Zespół z Dolnego Śląska szykuje się do wydania swojego najnowszego albumu studyjnego zatytułowanego „Primordial Movements”. W realizacji tego projektu grupa po raz kolejny współpracowała z Przemkiem Nowakiem z Impressive-Art Studio (Asgaard, Odraza, Outre). Data premiery albumu jest ustalona na 29.02.2024 i będzie on wydany na własny koszt. Rozpoczęła się już przedsprzedaż w sklepie Szataniec.pl, a autorką projektu okładki jest Anna Sobczak.

Nowy singiel „Sleeping Knight’s Sky” jest już dostępny do odsłuchu na najpopularniejszych serwisach streamingowych oraz na Bandcampie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *