Orbita Wiru - Czcigodnie

Orbita Wiru z nową EPką

Orbita Wiru to zespół rockowy z Warszawy grający mocny rock z elementami alternatywy i metalu. Tworzą go trzy osoby, które łączą różne style muzyczne, tworząc rockową mieszankę z mocnymi gitarami, rytmiczną sekcją i charakterystycznym wokalem.

Mają w dorobku cztery albumy: „Wiru Sfera” (2006), „Relikwiat” (2009), „My Maszyny” (2013) i „Hipis2020” (2020), a piąty album jest w przygotowaniu. Przedstawiają go trzy EP-ki: „Rodeo” (2022), „Kosmateus” (2023) i „Czcigodnie” (2023).

EP „Czcigodnie” to ostatni etap prezentacji nowego materiału zespołu. Płyta powstaje w studiu zespołu i jest emocjonalnym wynikiem pandemii. Na EP-ku są trzy utwory, które przedstawiają różne emocje i myśli.

Pierwszy utwór, „Czcigodnie”, mówi o szacunku do siebie i unikaniu egoizmu. Drugi, „Kawa, Kawa, Kawa”, to piosenka o kawie, przedstawiająca ją jako źródło energii i inspiracji, z nawiązaniem do filmowego bohatera. Trzeci, „Nie wierzę politykom”, to interpretacja hymnu Tomka Lipińskiego, odnosząca się do bieżących wydarzeń politycznych i społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *