Piglets DDeep Forest

Piglets DDeep Forest

Projekt muzyczny „Piglets DDeep Forest” jest najlepszym przykładem, że marzenia dojrzewające przez ponad 20 lat, można w końcu spełnić ! Właśnie po tylu latach do muzycznego świata wrócił założyciel i kompozytor zespołu: Adam „Multi” Paluch. Jako młody człowiek grał w różnych zespołach, z którymi nagrał kilka utworów oraz zagrał wiele koncertów, ale nigdy nie wydał płyty ze swoją twórczością. Po studiach stał się poważnym inżynierem i nie miał już czasu na muzyczną przygodę, jednak w jego głowie zostały marzenia.

W roku 2023 cały Kosmos sprzyjał stworzeniu materiału do kilku piosenek i tak niepostrzeżenie zebrało się 10 utworów, które tworzą spójną całość i można wydać je jako pierwszy album pt.: „DDeep In Time”. Kompozycje muzyczne nawiązują do klimatu Space Rock z wieloma liniami melodycznymi, gitarami, perkusją, klawiszami, thereminem i ukulele. Wyróżnikiem zespołu są jednak teksty piosenek mające walor edukacyjny, napisane przez dr Monikę Paluch-Ferszt, naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego.
Bohaterem wszystkich piosenek jest „Mały Kwark Energii”, który w pierwszym albumie wprowadzi słuchaczy w świat rozszczepienia jądrowego oraz pracy elektrowni jądrowych. Oczywiście oprócz wiedzy pokazanej w przystępny i zabawny sposób, czeka na słuchacza kilka romantycznych ballad oraz kawałki z ciężkim rockowym pazurem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *