Popiór - Pomarlisko

POPIÓR „Pomarlisko” – przedpremierowy odsłuch płyty

POPIÓR to zespół, który powstał w 2022 roku z inicjatywy byłych członków grupy KAT&Roman Kostrzewski, a mianowicie Jacka Hiro i Jacka Nowaka. Do projektu dołączyli wokalista Chris Hofler oraz basista Grzegorz Feliks.

„Popiór to anioł, który zstąpił na ziemię i zaczął czerpać przyjemność z ludzkich doznań i rozkoszy. Jednakże z czasem uświadamia sobie, że każda taka rozkosz kosztuje go kawałek jego pierza.” – te słowa wypowiedział Roman Kostrzewski.

Kompozycje, które tworzą debiutancki album zespołu, pierwotnie były przeznaczone na kolejny album KAT&Roman Kostrzewski, i zostały zaakceptowane przez samego Romana. Niestety, śmierć wokalisty (10.02.2022 r.) pokrzyżowała te plany.

Nagranie muzyki odbyło się we współpracy z Grzegorzem Środą w studiu Lateral Sound, zaś ostateczny miks i mastering powierzono Piotrowi Mańkowskiemu z Coverius Studio (znany z pracy przy albumach takich zespołów jak Turbo czy Wolf Spider). Zespół oraz teledysk zostali sfotografowani przez duet Marcina Halerza i Joanny Widomskiej. Projekt graficzny wydawnictwa stworzył Piotr Szafraniec, który ma na swoim koncie prace dla takich zespołów jak Sceptic, Lost Soul, Trauma czy Vader.

Debiutancki album nosi tytuł „Pomarlisko” i zostanie wydany w następujących terminach:

29.09.2023 – premiera wersji cyfrowej dostępnej na najpopularniejszych platformach streamingowych,
12.10.2023 – premiera wersji fizycznej, w tym na płycie CD, winylu (w kolorze czarnym oraz w limitowanej edycji przezroczystej zielonej), a także jako część limitowanych kolekcjonerskich zestawów oraz z dodatkowym merchandisingiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *