Blackberry Smoke - Be Right Here

Premiera albumu „Be Right Here” od Blackberry Smoke

Amerykańska formacja Blackberry Smoke wypuściła w ostatni piątek swój najnowszy album zatytułowany „Be Right Here”. W związku z premierą, grupa udostępniła teledysk do piosenki „Whatcha Know Good”, który można zobaczyć klikając w rozszerzenie wiadomości.

Album „Be Right Here”, wyprodukowany przez laureata Grammy, Dave’a Cobba (znanego z współpracy z Chrisem Stapletonem i Jasonem Isbellem), przypomina o znaczeniu autentycznego życia. Przez dziesięć utworów, zespół świętuje prostotę radości, przemijające momenty i chwile szczęścia.

W bieżącym roku zespół planuje trasę koncertową po Europie, w trakcie której odwiedzi między innymi Wielką Brytanię, Niemcy, Danię, Szwecję, Włochy.

Nagrania do albumu „Be Right Here” odbyły się w legendarnym RCA Studio A w Nashville oraz w Georgia Mae w Savannah. W składzie nagrywającym znaleźli się: Charlie Starr (wokal, gitara), Richard Turner (bas, wokal), Brit Turner (perkusja), Paul Jackson (gitara, wokal), Brandon Still (klawisze), Preston Holcomb (perkusja) oraz Benji Shanks (gitara), z gościnnym udziałem The Black Bettys. Charlie Starr opowiada o procesie nagrywania: „Zawsze staramy się nagrywać wspólnie na żywo, ale tym razem zamieściliśmy wszystkie nasze wzmacniacze i perkusję w jednym pomieszczeniu. To była sesja na żywo, tak autentyczna, jak to tylko możliwe. Nasz ostatni album był również bardzo naturalny, lecz niektóre partie na 'Be Right Here’ brzmią naprawdę magicznie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *