KARPATHIAN RELICT - Never Be After

Premiera Karpathian Relict – „Never Be After”

Karpathian Relict powstało jako Orthodox w 2006 roku z inicjatywy Bogdana Lewickiego i Andrzeja Czujki. Pod tą nazwą zespół wydał swój pierwszy album „Forever Not Yet”. Po dwóch latach, gdy Bogdan i Andrzej przenieśli się do Polski, w 2013 roku postanowili zmienić nazwę na KARPATHIAN RELICT i dołączyli do nich Patryk Olbert (bas) i Adrian Mięsowicz (wokal). W kolejnych latach grupa wydała albumy „Beyond The Over” (2017) i reedycję „Forever Not Yet” (2018). Ich podróż muzyczna trwała dalej, tworząc nową muzykę, aż ostatecznie do zespołu dołączyli Bartek Oleniacz jako gitarzysta, a później Mateusz Baczek jako basista.

W ostatnią sobotę, czyli 9 września br., zespół z Podkarpacia wydał swój najnowszy album studyjny pt. „Never Be After” w wersji cyfrowej i na płycie CD, wydany przez francuską kooperację MusikÖ_Eye i Metal Exhumator. Album można nabyć tutaj lub w dystrybucji Season of Mist.

Na płycie znajduje się 8 utworów, które mają swoje korzenie w death metalu. W jednym z utworów, „The Moth,” gościnnie skrzypce zagrała Eliza Kuźnik (KSU). Perkusję nagrał Piotr „Koła” Dorotniak w Stodoła Studio. Miks i mastering muzyki wykonał Adrian Mięsowicz (Tribe Five Studio), który wcześniej pracował nad dźwiękiem koncertu z okazji 44-lecia (BluRay 4K) najstarszego polskiego zespołu punkrockowego, KSU. Okładkę i projekt graficzny stworzył Michał „Xaay” Loranc (God Dethroned, Kamelot, Nile).

Członkowie zespołu komentują nowy album: „Na płycie można usłyszeć połączenie technicznego death metalu z elementami muzyki progresywnej. W niektórych momentach pojawią się również instrumentalne interludia na instrumentach rzadko spotykanych w muzyce ekstremalnej, ale nie chcemy zdradzać zbyt wiele szczegółów. Mamy nadzieję, że słuchacze podzielą z nami emocje i będą chcieli odkrywać to, co ukryte jest na płycie. Nowy album jest odzwierciedleniem naszych różnych gustów muzycznych, które staraliśmy się połączyć. Mamy nadzieję, że słuchacze znajdą w nim wiele radości i będą wracać do niego wielokrotnie, za każdym razem doświadczając nowych wrażeń.”

Płyta „Never Be After” dostępna jest na najpopularniejszych platformach streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *