Plug’n’Blues

Debiutancka płyta i singiel „Taki los” zespołu Plug’n’Blues

11 września na antenie stacji radiowych zadebiutowała piosenka „Taki los” pochodząca z pierwszego albumu zespołu Plug’n’Blues, który ukazał się 8 września 2023 roku. Od tej chwili utwór jest dostępny na platformie YouTube

Zespół Plug’n’Blues

Plug’n’Blues to zespół, który narodził się w 2018 roku w Chojnowie na Dolnym Śląsku. Ich muzyka głęboko zakorzeniona jest w brzmieniach bluesa i rocka, zainspirowana polskimi legendami gatunku, takimi jak Breakout czy Dżem. Autorami tekstów, nasyconych osobistymi przeżyciami, jest wokalista i gitarzysta grupy, Tomasz Łabowicz. To on również odpowiada za większość kompozycji znajdujących się na ich debiutanckim albumie „Taki los”. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów, zarówno w klubach, jak i na plenerowych scenach, włączając w to takie wydarzenia jak Witelon Music Night, Legnica Blues Day, Dni Chojnowa, Legnicki Festiwal Srebro 2018 oraz W.O.Ś.P. W roku 2022 zdobyli pierwsze miejsce w Konkursie Amatorskich Zespołów Bluesowych na festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, a w 2023 roku brali udział w konkursie festiwalu Las, Woda & Blues w Radzyniu.

Tomasz Łabowicz podzielił się swoimi myślami na temat zespołu i utworu „Taki los”: „Gra w zespole sprawia nam ogromną radość i stanowi dla nas rodzaj ucieczki od codzienności. Jesteśmy razem już od pięciu lat i mamy nadzieję, że nasz rozwój będzie się dynamicznie rozwijał, a nasza muzyka przetrwa jak najdłużej. Nasza współpraca układa się doskonale, każdy z nas ma możliwość wyrażania siebie.”

Utwór „Taki los” jest hołdem dla zmarłego ojca Tomasza Łabowicza. Melodia tej piosenki istniała w jego umyśle jeszcze przed napisaniem tekstu w kwietniu 2018 roku. Jest to bardzo osobisty utwór, który bliscy Tomasza, znając jego ojca, uważają za doskonale oddającą jego osobowość. Tekst odnosi się również do syna i wnuka artysty, co czyni go jeszcze bardziej emocjonalnym. Okładka albumu o tym samym tytule jest ściśle związana z tą kompozycją. Dźwięki wypełniające utwór, dostarczone przez kolegów z zespołu Plug’n’Blues, są ciepłe, nastrojowe i klimatyczne, a gościnny występ Patrycjusza Gruszeckiego na trąbce wprowadza niepowtarzalny nastrój. Każde wykonanie tego utworu jest dla Tomasza Łabowicza bardzo emocjonalnym przeżyciem, które pozwala mu odciąć się od szarej codzienności. Artysta życzy słuchaczom miłych wrażeń podczas słuchania utworu i zachęca do zapoznania się z pozostałymi dziesięcioma utworami zawartymi na albumie „Taki los”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *