Popiór - Pomarlisko

Premiera POPIÓR „Pomarlisko”

Popiór to formacja muzyczna założona w roku 2022 przez byłych członków grupy KAT&Roman Kostrzewski, mianowicie Jacka Hiro i Jacka Nowaka, wraz z inicjatywą Romana Kostrzewskiego. Do składu zostali zaproszeni wokalista Chris Hofler oraz basista Grzegorz Feliks.

Roman Kostrzewski opisuje „Popióra” jako anioła, który zstąpił na ziemię i zaczął doświadczać ludzkich przyjemności i rozkoszy, zdając sobie w końcu sprawę, że każda z tych rozkoszy pozbawia go pióra.

Kompozycje, które tworzą debiutancki album zespołu, pierwotnie miały znaleźć się na kolejnym albumie KAT&Roman Kostrzewski i zostały całkowicie zaakceptowane przez Romana. Niestety, śmierć wokalisty (10.02.2022 r.) pokrzyżowała te plany.

Recenzja Popiór

Nagranie muzyki odbyło się we współpracy z Grzegorzem Środą w studiu Lateral Sound, zaś za ostateczny miks i mastering odpowiedzialny jest Piotr Mańkowski z Coverius Studio (znany z pracy przy albumach Turbo i Wolf Spider). Zdjęcia zespołu oraz teledysku wykonał duet Marcin Halerz & Joanna Widomska. Projekt graficzny wydawnictwa został stworzony przez Piotra Szafranca (członka zespołów Sceptic, Lost Soul, Trauma, Vader).

Debiutancki album zatytułowany „Pomarlisko” został wydany w wersji cyfrowej 29 września 2023 i jest dostępny do odsłuchu na popularnych platformach streamingowych. Natomiast dzisiaj, 12.10.2023, ukazuje się wspomniane wydawnictwo w wersji fizycznej: na płycie CD, winylu (zarówno w czarnym jak i limitowanym przezroczystym zielonym kolorze), a także w limitowanych kolekcjonerskich pakietach oraz z dodatkowym merchandisingiem, który jest dostępny dzięki polskiej niezależnej wytwórni SZATANIEC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *