Bruce Dickinson - The Mandrake Project

Premiera singla i wideo od Bruce Dickinsona

Kilka dni temu miała miejsce globalna premiera pierwszego singla Bruce’a Dickinsona zatytułowanego ‘Afterglow Of Ragnarok’, który jest zapowiedzią jego siódmego solowego albumu studyjnego pod nazwą „The Mandrake Project”. Premiera singla została uświetniona przez pokazanie teledysku na największym festiwalu komiksowym w Brazylii, w Sao Paolo – CCXP23. W ramach tego wydarzenia, Dickinson zaprezentował również ośmiostronicowy fragment serii komiksowej, będącej częścią „The Mandrake Project”.

Album „The Mandrake Project” zostanie wydany 1 marca 2024 roku przez wytwórnię BMG. Znajdzie się na nim dziesięć utworów, które Dickinson stworzył wspólnie z długoletnim współpracownikiem i producentem Royem Z.

Dickinson opisał singiel ‘Afterglow Of Ragnarok’ jako ciężką kompozycję z potężnym riffem, ale również z melodią w refrenie, która ma oddawać światło i cień charakterystyczne dla całego albumu.

Do utworu powstał również teledysk, którego współautorem jest znany twórca komiksów Tony Lee (pracujący nad takimi seriami jak X-Men, Doctor Who, Spider-Men), przedstawiający Dr Necropolis, głównego antagonistę projektu „The Mandrake Project”.

Projekt „The Mandrake Project” obejmuje także serię komiksów, której premiera trzech serii opowieści zaplanowana jest na 17 stycznia 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *