Alhena

Nowy singiel od Alhena

Ostatnio miała miejsce premiera najnowszego utworu zespołu Alhena pod nazwą „Scarlet”, który jest zapowiedzią ich nadchodzącego albumu.

Zespół Alhena, założony w Bydgoszczy w 2010 roku, jest owocem pasji i chęci tworzenia niepowtarzalnej muzyki. Ich styl to unikatowe połączenie rocka i metalu progresywnego z wpływami atmosferycznego art rocka i elementami symfonicznego metalu. W twórczości Alheny widoczny jest progresywny charakter, manifestujący się w złożonych aranżacjach, wielowarstwowych utworach oraz wirtuozowskich solówkach gitarowych, które doskonale współgrają z rozbudowanymi partiami klawiszowymi.

Sekcja rytmiczna dodatkowo wzmacnia wrażenie wyjątkowości muzyki, a głęboki i pełen majestatyczności wokal Dominiki Kapuśniak dodaje utworom dodatkowego wymiaru. Na żywo zespół prezentuje swoją mocną i niepowtarzalną muzykę.

Ich pierwszy minialbum, „Alhena”, wydany w 2011 roku, spotkał się z ciepłym przyjęciem i pozytywnymi recenzjami, gromadząc ponad 100 recenzji. Kolejny album, „Breaking the Silence… …by Scream” z 2019 roku, również otrzymał wiele pochlebnych opinii i zyskał popularność wśród słuchaczy.

Alhena aktywnie koncertuje od początku swojej działalności, występując zarówno w klubach, jak i na festiwalach, takich jak Ostrów Rock Festival czy Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego, dzieląc scenę z takimi grupami jak Threshold, Riverside, ATAN, Collage, Millenium, Tides From Nebula, i Closterkeller.

Aktualnie zespół pracuje nad nowym materiałem na swój kolejny album, prezentując niektóre nowe utwory podczas koncertów.

Skład zespołu to obecnie: Dominika Kapuśniak (wokal, skrzypce), Tomasz Bogulski (gitara), Piotr Grugel (perkusja), Maciej Tonder (bas), Piotr Pryka (klawisze) i Bartosz Kazimierski (gitara).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *