Killsorrow - Wasteland Chronicles

„Prototype” – nowy singiel od Killsorrow

Killsorrow został założony w 2008 roku w Krakowie przez gitarzystę Michała Sokoła. Skład zespołu wielokrotnie się zmieniał, aż w 2015 roku osiągnął stabilizację. Każdy z członków zespołu to doświadczony muzyk, mający na swoim koncie setki koncertów oraz występy przed takimi zespołami jak Vader, Decapitated, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers i TSA.

Polski postapokaliptyczny zespół metalowy Killsorrow nagrał muzykę na swój trzeci album „Wasteland Chronicles” w Heinrich House Studio (znanym z pracy z Azarathem, Behemothem i Masachistem) oraz Studio Centrum. Za miksowanie i mastering odpowiadał Fredrik Nordström z Fredman Studio w Goteborgu (współpracujący z In Flames, Arch Enemy, Sabaton, Dimmu Borgir, Septicflesh). Okładkę albumu stworzyli Zbigniew Józefczyk i Michał „Xaay” Loranc (pracujący z Evangelist, Kamelot i Konkhra). Nowy album zespołu to połączenie melodii i agresji w stylu Trivium i In Flames, z chwytliwymi riffami Iron Maiden oraz progresją charakterystyczną dla Evergrey i Kamelot.

3 listopada 2023 roku zespół wydał album w formie fizycznej na płycie CD, którą można nabyć na oficjalnej stronie internetowej http://killsorrow.com/. W międzyczasie Killsorrow zaprezentował teledyski do utworów „Home Sweet Home”, „Parasite Symphony” i „Straight To Hell” jako część tryptyku oraz lyric video do „Eyes”.

Kilka dni temu zespół zaprezentował lyric video do singla „Prototype”. Killsorrow stopniowo przyzwyczaja swoich fanów do regularnego wydawania nowych utworów, szczególnie że cały album nie jest jeszcze dostępny na portalach streamingowych.

Wybraliśmy taką formę promocji, ponieważ chcemy, aby każdy utwór z nowej płyty został odpowiednio doceniony, tak jak był podczas jego tworzenia. Choć album tworzy spójną całość, między utworami jest duża różnorodność. Nie chcemy być szufladkowani, więc możecie spodziewać się jeszcze wielu muzycznych niespodzianek w nadchodzących singlach. Stworzyliśmy różne obrazki do całej płyty, ponieważ zależy nam, aby nasza muzyka dotarła do jak największej liczby odbiorców – mówi Michał Sokół, lider zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *