Rzeszowski Khrognar zagra koncert w Krakowie

Rzeszowski Khrognar zagra koncert w Krakowie

Khrognar to zespół muzyczny, który powstał w 2019 roku w Rzeszowie. Jego członkami są Marcin Neszew, Oskar Głowiński, Kacper Bąk oraz Dominik Sadłowski. Charakterystycznymi cechami ich muzyki są melancholia, ciężkość oraz unikalne breakdowny. Grupa w swojej twórczości łączy elementy melodyjnego death metalu z deathcorem, czerpiąc inspiracje od takich zespołów jak Parkway Drive, Bleed From Within, Crystal Lake, czy Lorna Shore.

Do tej pory zespół wydał EPkę zawierającą cztery utwory oraz dwa single, które zostały nagrane i zmiksowane w Lunar Sound Studio w Rzeszowie (znane z współpracy z Dargor i Blind God). W 2023 roku Khrognar brał udział w ogólnopolskim konkursie Road To Mystic, gdzie z 190 zgłoszeń dotarł do finału, zdobywając uznanie zarówno publiczności, jak i jury, co zaowocowało występem na Mystic Festival 2023. W 2024 roku zespół zakwalifikował się do eliminacji polskiej edycji Bloodstock Metal2TheMasses.

Aktualnie formacja z Rzeszowa pracuje nad swoim pierwszym pełnowymiarowym albumem i równocześnie koncertuje. Wkrótce Khrognar wystąpi w Krakowie.

25.05.2024 – Kraków, Garage Pub

Cena biletów wynosi 30 zł, dostępne przy wejściu. Osoby poniżej 18 roku życia mogą skorzystać z 50% zniżki, za okazaniem legitymacji.

Na koncercie jako support zagrają: GIET (post-black metal z Krakowa, łączący inspiracje z blackgaze i death metalem), oraz NECROMANTIC (black metal).

Wydarzenie uzyskało patronat medialny od Epicentrum Rzeszów, Trzy Winyle – Radio Ostrowiec, Music Wolves, Pasem Po Czole, Metal Crush 'zine, Metal Duma Productions, Rzeźnia (Antyradio) oraz Metalowa Poznajka.

Zespół komentuje: „Każda działalność związana z zespołem i muzyką jest dla nas lekcją, z której czerpiemy wiele wniosków. Bez odważnego rzucenia się na głęboką wodę, nigdy nie stanęlibyśmy na scenie. Przygotowujemy się starannie do wydania naszego pierwszego albumu, który chcemy stworzyć z pełnym zaangażowaniem i rozmachem. Zachęcamy do śledzenia naszych działań i słuchania naszej muzyki. Do zobaczenia na koncertach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *