Sunday at 9 - Chosen • Obeyed • Forgotten

Sunday at 9 wypuścił debiutancki album

Sunday at 9 to grupa muzyczna z Trójmiasta, która wykonuje muzykę z gatunku groove/progressive metal. Skład zespołu został ostatecznie ustalony pod koniec 2021 roku, co pozwoliło na dopracowanie i nagranie debiutanckiego albumu w 2023 roku. Wydanie tego albumu zbiegło się z rozpoczęciem trasy koncertowej, mającej na celu promocję nowego materiału, z finałem zaplanowanym na kwiecień 2024 w Gdańskim Wydziale Remontowym. W ramach tej trasy, zespół zaprezentuje się na niemal 30 wydarzeniach.

Debiutancki album zespołu, zatytułowany „Chosen • Obeyed • Forgotten”, porusza tematykę społeczną, skupiając się na krytyce nadużywania władzy, elitaryzmu i korupcji. Partie perkusyjne na albumie zostały zarejestrowane w studio Tall Pine Records, a za miksowanie i mastering odpowiedzialny był Arek Bogaj. Ilustracje do książeczki dołączonej do albumu stworzyła Natalie z Extinct Sacrif, a za projekt okładki oraz zdjęcia zespołu odpowiada Kobaru.

Album został wydany 11 lutego 2024 roku, dostępny cyfrowo oraz na płycie CD wydanej własnym nakładem.

Promocja albumu obejmuje dwa teledyski. Pierwszy z nich, do utworu „In Vain”, powstał dzięki współpracy z Fat Wolf Pictures, z Marekiem Mosińskim i Robertem Zembrzyckim odpowiedzialnymi za reżyserię i realizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *