Bartłomiej-Szopiński_Dzień-jeden-w-roku_Singiel

Świąteczny singiel od Bartłomieja Szopińskiego

Dzisiaj radiostacje otrzymują nowy świąteczny utwór Bartłomieja Szopińskiego, „Dzień jeden w roku”. Jest on dostępny także w serwisach do streamowania muzyki oraz na YouTube

Bartłomiej Szopiński to renomowany pianista i kompozytor, zdobywca tytułu Pianisty Roku w plebiscycie Blues Top magazynu „Twój Blues” aż szesnaście razy. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w wieku 14 lat, dołączając do zespołu L.O. 27. Później, jako lider zespołu Boogie Boys, zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie Zachodniej. Wspierał koncerty wielkich gwiazd, w tym Shakin’ Stevensa, Joe Bonamassy, Raya Manzareka (The Doors), Erica Burdona (The Animals), Anę Popovic. Jako muzyk sesyjny współpracował z wieloma artystami, nagrywając liczne albumy.

Szopiński jest także współorganizatorem Polish Boogie Festival, jednego z największych festiwali boogie-woogie w Europie, i ma bliskie związki z kalifornijską sceną bluesową dzięki współpracy z Johnem Cliftonem.

Jego pierwszy solowy album, „Wspomnienie”, zawierający instrumentalne wersje znanych polskich utworów z lat 60-tych, ukazał się w 2017 roku i odniósł sukces komercyjny.

Nowy singiel, „Dzień jeden w roku”, to instrumentalna interpretacja świątecznego przeboju Seweryna Krajewskiego. Utwór został nagrany w 2018 roku i oczekiwał na swoją premierę radiową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *